ul. Wilczak 51, 61-623 Poznań

zakończenie prac

nowa droga rowerowa

Inwestycje realizowane z myślą o rowerzystach to ważne zadania przy drogach wojewódzkich, a dobra samorządowa współpraca przynosi zawsze pozytywne efekty.

14 marca – to był ważny dzień dla mieszkańców miasta oraz gminy Wągrowiec. Wojciech Jankowiak Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego wspólnie z Pawłem Katarzyńskim Dyrektorem Wielkopolskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Poznaniu i lokalnymi samorządowcami zaprezentowali i osobiście przetestowali nowy szlak rowerowy z Wągrowca do Pokrzywnicy, zrealizowany w ramach cyklicznego programu budowy ścieżek rowerowych wzdłuż dróg wojewódzkich. Jedziemy bezpiecznie i komfortowo. To z pewnością dobrze zainwestowane pieniądze. Z takich efektów jesteśmy szczególnie dumni.

– Wspólne działania przynoszą rezultaty. Program budowy ścieżek realizowany przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego wzmacnia takie możliwości. Wspólnymi środkami jesteśmy w stanie zrobić zdecydowanie więcej, czego dowodem jest dzisiejsze spotkanie i zaprezentowanie nowej ścieżki, która będzie służyła mieszkańcom. Budowy nowych szlaków rowerowych są społecznie oczekiwane, jest duża presja, aby takie inwestycje realizować i to jest pozytywne zjawisko, bo wykorzystujemy przecież ekologiczne środki lokomocji, jest bezpieczniej. Dziękuję naszym partnerom za tak wzorową współpracę. Oby takich zadań w naszym regionie było jak najwięcej – powiedział Wojciech Jankowiak.

Długość nowej drogi dla jednośladów przy DW 241 to 1,6 km. Koszt realizacji tego zadania to ponad 2 mln złotych. Udział finansowy samorządów Gminy Wągrowiec i Miasta Wągrowiec wyniósł równo po 504 tysiące złotych.

nowa droga rowerowa nowa droga rowerowa nowa droga rowerowa nowa droga rowerowa
nowa droga rowerowa nowa droga rowerowa nowa droga rowerowa nowa droga rowerowa
nowa droga rowerowa nowa droga rowerowa nowa droga rowerowanowa droga rowerowa
nowa droga rowerowa nowa droga rowerowa nowa droga rowerowa nowa droga rowerowa

Chcesz złożyć wniosek do WZDW?