ul. Wilczak 51, 61-623 Poznań

postęp prac

Wojciech Jankowiak Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego z gospodarską wizytą na terenie Powiatu Międzychodzkiego

Wojciech Jankowiak Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego z gospodarską wizytą na terenie Powiatu Międzychodzkiego.

Wizytacja naszych inwestycji w terenie, a szczególnie ich nadzór i systematyczne kontrole, to ważny element codziennej pracy. Tylko w terenie możemy ocenić faktyczne potrzeby, następnie przenosząc je na grunt realizacji. W piątek 24 lutego Wojciech Jankowiak Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego wspólnie z Pawłem Katarzyńskim Dyrektorem Wielkopolskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Poznaniu oraz Przemysławem Ajchlerem radnym Sejmiku Województwa Wielkopolskiego wizytowali trasy nr 160 i 199. Gospodarzem spotkania był Krzysztof Wolny Burmistrz Miasta i Gminy Międzychód.

  • Aktualnie kończymy rozbudowę DW 160 na odcinku Sowia Góra - Międzychód. To zadanie o wartości ponad 29 mln złotych, przy unijnym wsparciu wynoszącym blisko 24 mln zł. Finał inwestycji zaplanowano na czerwiec. Po zakończeniu tego zadania, trasa wojewódzka będzie zmodernizowana na długości blisko 10 kilometrów.
  • W tym roku kontynuujemy także budowę chodnika w Mierzynie przy DW 199. Odcinek o długości 410 metrów będzie gotowy w drugim tygodniu czerwca. Koszt tego zadania to ponad 1,45 mln zł.

– W 2020 roku nową nawierzchnię na liczącym 1,6 km odcinku z Kaplina do Mokrzca wykonano na drodze wojewódzkiej nr 198. Zrealizowane wówczas prace kosztowały Samorząd Województwa 0,9 mln zł. Kolejną ważną dla gminy Międzychód i powiatu międzychodzkiego trasą jest droga wojewódzka nr 199. Wyremontowaliśmy nawierzchnię w miejscowości Puszcza na odcinku 3,1 km, koszt tej inwestycji to 2,7 mln złotych – mówi Wicemarszałek Wojciech Jankowiak.

Drugim punktem objazdu po powiecie międzychodzkim była gmina Sieraków, gdzie Wicemarszałek Wojciech Jankowiak wizytował tereny związane z planowaną budową nowej przeprawy przez Wartę w Sierakowie w ciągu drogi wojewódzkiej nr 133. – Przyszła przeprawa jest obecnie w fazie opracowywania koncepcji przebiegu wraz z uzyskaniem decyzji środowiskowej. To długotrwałe procedury, więc od fizycznego powstania tej ważnej inwestycji dzieli nas jeszcze kilka lat. Nowy most będzie powodował zmianę przebiegu dróg wojewódzkich na terenie Sierakowa, warto jednak dodać, że prace nad koncepcją trwają już od ponad dwóch lat – informuje Wicemarszałek Wojciech Jankowiak.

Powiat międzychodzki położony jest w zachodniej Wielkopolsce, graniczy z Województwem Lubuskim. Ma powierzchnię 736,44 km² i zamieszkały jest przez ponad 36 tys. osób. W jego skład wchodzą gminy: Międzychód, Sieraków, Kwilcz i Chrzypsko Wielkie.

Wojciech Jankowiak Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego z gospodarską wizytą na terenie Powiatu Międzychodzkiego Wojciech Jankowiak Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego z gospodarską wizytą na terenie Powiatu Międzychodzkiego Wojciech Jankowiak Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego z gospodarską wizytą na terenie Powiatu Międzychodzkiego
Wojciech Jankowiak Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego z gospodarską wizytą na terenie Powiatu Międzychodzkiego Wojciech Jankowiak Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego z gospodarską wizytą na terenie Powiatu Międzychodzkiego Wojciech Jankowiak Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego z gospodarską wizytą na terenie Powiatu Międzychodzkiego Wojciech Jankowiak Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego z gospodarską wizytą na terenie Powiatu Międzychodzkiego

Chcesz złożyć wniosek do WZDW?