ul. Wilczak 51, 61-623 Poznań

decyzje i umowy

dokumenty

Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych to program bezzwrotnego wsparcia dla samorządów na walkę ze skutkami pandemii. Pieniądze, a ściślej ponad 12 mld złotych pochodzą z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19. Wielkopolski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Poznaniu złożył trzynaście wniosków o dofinansowanie inwestycji na blisko 90 mln złotych. Niestety, żaden z nich nie uzyskał dofinansowania.

Pieniądze z rządowego funduszu zamierzaliśmy przeznaczyć na rozbudowę i przebudowę pięciu dróg wojewódzkich w gminach: Międzychód (DW 160 odcinek Sowia Góra-Międzychód), Miłosław (DW 441 Miłosław-Borzykowo), Ostrzeszów (DW 444 od DK 25 do Szklarki Myślniewskiej), Przedecz (DW 269 Rybno wraz z chodnikiem), Trzcianka (DW 178 Trzcianka). Na terenie gminy Ślesin w Półwiosku Lubstowskim (DW 263) planowaliśmy uzyskać dofinansowanie na drugi etap budowy chodnika wraz z nową nawierzchnią drogi.

Budowa ścieżek rowerowych i pieszo-rowerowych również znalazła się na liście naszych wniosków w ramach wsparcia Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Zadania z tego zakresu - niestety bez pozytywnego rozstrzygnięcia zamierzaliśmy zrealizować w: Kłecku ( DW 190), Damasławku przy ulicy Wągrowieckiej (DW 251), w Antoninie (DW 447) a także na odcinkach Kołaczkowo-Borzykowo (DW 442), Tomice-Gizałki (DW 442), Katarzynin-Choryń (DW 308), Debrzno-Lipka (DW 188).

Chcesz złożyć wniosek do WZDW?