ul. Wilczak 51, 61-623 Poznań

zakończenie prac

DW 123 Huta Szklana - Przesieki

Rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 123 w gminie Krzyż Wielkopolski jest dowodem na to, jak sprawnie i ze znaczącym wyprzedzeniem harmonogramu zrealizować ważne zadanie, które w zdecydowany sposób przyczyni się do polepszenia jakości komunikacji drogowej w powiecie czarnkowsko-trzcianeckim i Wielkopolsce Północnej.

Nowa trasa ma ponad 17 kilometrów. Inwestycja realizowana na odcinku od Huty Szklanej do drogi krajowej nr 22, jest już gotowa w ponad 90 procentach. Pozostają ostatnie prace porządkowe i ustawienie odpowiedniego oznakowania.

Przypomnijmy. Odcinek od końca obszaru zabudowanego w Kuźnicy Żelichowskiej do skrzyżowania z drogą krajową nr 22 (Przesieki)  jest budowany przez firmę Eurovia Polska, a odcinek od skrzyżowania w Hucie Szklanej do końca obszaru zabudowanego w Kuźnicy Żelichowskiej realizuje Colas Polska. Całkowita wartość inwestycji wynosi blisko 80 mln złotych, w tym 64,3 mln zł udział UE.

DW 123 Huta Szklana - Przesieki DW 123 Huta Szklana - Przesieki DW 123 Huta Szklana - Przesieki DW 123 Huta Szklana - Przesieki
DW 123 Huta Szklana - Przesieki DW 123 Huta Szklana - Przesieki DW 123 Huta Szklana - Przesieki DW 123 Huta Szklana - Przesieki

Chcesz złożyć wniosek do WZDW?