ul. Wilczak 51, 61-623 Poznań

inne

Street art

Wspaniale graffiti, wykonane przez działaczy Stowarzyszenia G15 z Gniezna, zdobi przejście podziemne w ciągu Trasy Zjazdu Gnieźnieńskiego.

Stowarzyszenie G15 zwróciło się z prośbą o możliwość bezpłatnego wykonania graffiti w celu promowania kultury młodych osób działających w organizacji. Zawsze wspieramy i doceniamy takie inicjatywy. Mamy nadzieję, że mieszkańcy również nie przejdą obok tego dzieła obojętnie. Taka twórczość w przestrzeni publicznej robi wrażenie.

O tym skąd pomysł na taką inicjatywę, opowiada Sergiusz Krysiak prezes Stowarzyszenia G15. - Ten rok był bardzo ciężki dla wszystkich, dlatego tym bardziej zastanawialiśmy się co możemy zrobić żeby wpłynąć na codzienność mieszkańców. Podczas jednego z zebrań stowarzyszenia padło wiele pomysłów. Wszystko musieliśmy przygotować od zera. Przejście podziemne jest dobrą lokalizacją na taką twórczość ze względu na duży przepływ ludzi w ciągu dnia. Artyści, jak sami podkreślają nie chcieli narzucać wizji, dali sobie swobodę, ale też możliwość interpretacji, co w konsekwencji miało dać pozytywny przekaz. - Gdyby nie zaufanie od Wielkopolskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Poznaniu nie wiemy czy udało by się zrobić to w tak uproszczonej procedurze. Masa ludzi zaangażowała się w działanie – podkreśla prezes organizacji.

Czym konkretnie zajmuje się S towarzyszenie G15? - Jesteśmy pomostem pomiędzy instytucjami państwowymi, a środowiskami artystycznymi. Kultywujemy uniwersalne wartości poprzez sztukę uliczną – wyjaśnia Sergiusz Krysiak i zarazem dodaje, że misją działaczy stowarzyszenia jest takie działanie, aby sztuka otaczała nas na co dzień, nie tylko w wybranych miejscach. Bardziej zależy nam na upiększaniu ludzi, niż miejsc. Jesteśmy w trakcie rozmów na przyszły rok, co i gdzie można jeszcze zrobić. W tym momencie czujemy, że ta misja ma sens – dodaje prezes.

Street art Street art
Street art Street art Street art

Chcesz złożyć wniosek do WZDW?