ul. Wilczak 51, 61-623 Poznań

postęp prac

rozbudowa DW 305 w powiecie leszczyńskim

Wraz z początkiem wiosny rozpoczęły się prace przy drodze wojewódzkiej nr 305. Inwestycja jest realizowana na 8-kilometrowym odcinku od granicy powiatu leszczyńskiego przez Wijewo i Radomyśl, aż do granicy województwa wielkopolskiego.

Zakres inwestycji obejmuje:  przebudowę skrzyżowań, zjazdów, budowę ścieżek rowerowych z dopuszczonym ruchem pieszych, budowę zatok autobusowych, przepustów, kanalizacji deszczowej i przejść dla zwierząt. Obecnie trwa budowa kanalizacji deszczowej. W dwóch miejscach w Wijewie rozbudowana droga wojewódzka uzyska połączenie z przebudowanymi w 2018 r. drogami powiatowymi - w kierunku Włoszakowic oraz Brenna.  Wartość kontraktu to ponad 25 mln złotych. Dofinansowanie w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego wynosi ponad 20 mln. Inwestycja ma się zakończyć pod koniec września 2021 roku. Rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 305 trwa od 2017 roku. Pierwszy etap objął odcinek od mostu na Południowym Kanale Obry do Moch w Gminie Przemęt, drugi od Moch do granicy powiatu leszczyńskiego. Realizacja trzech etapów obejmuje łącznie blisko 20 kilometrów.

rozbudowa DW 305 w powiecie leszczyńskimrozbudowa DW 305 w powiecie leszczyńskim
rozbudowa DW 305 w powiecie leszczyńskimrozbudowa DW 305 w powiecie leszczyńskimrozbudowa DW 305 w powiecie leszczyńskim

Chcesz złożyć wniosek do WZDW?