ul. Wilczak 51, 61-623 Poznań

postęp prac

Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego na terenie powiatów złotowskiego i pilskiego

Wojciech Jankowiak Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego w długiej i dalekiej podróży na terenie powiatów złotowskiego i pilskiego.

Objazd dróg i przyglądanie się naszym inwestycjom objął: Złotów, Gminę Zakrzewo, Lipkę, Krajenkę i gminę Wysoka Nie mogło zabraknąć rozmów z lokalnymi samorządowcami, analizy i planowania kolejnych zadań i innych drogowych perspektyw w regionie.

W spotkaniach wzięli również udział Jarosław Maciejewski Wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Wielkopolskiego oraz Paweł Katarzyński Dyrektor Wielkopolskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Poznaniu.

  • Przy drodze wojewódzkiej nr 189 na terenach miasta i gminy Złotów przymierzamy się do kolejnych inwestycji. Będzie to między innymi budowa nowej drogi rowerowej Blękwit-Złotów. Aktualnie trwają prace projektowe.
  • Niebawem ogłosimy przetarg na remont DW 189 na odcinku Kujan-granica województwa. Prace będą prowadzone na długości blisko 3 kilometrów.
  • Przy drodze wojewódzkiej nr 188 Klukowo-Krajenka również planujemy budowę szlaku dla rowerzystów. Niebawem złożymy wniosek o zezwolenie na realizację inwestycji drogowej.
  • Trwa przebudowa ulicy Bydgoskiej w Krajence przy DW 190. Postęp robót jest zadowalający.
  • Spotkanie w Lipce było okazją do omówienia dotychczasowych postępów w budowie drogi rowerowej na odcinku Lipka-Debrzno Wieś przy DW 188 na długości blisko 3 kilometrów, której koszt wynosi 2,9 mln złotych.
wizyta gospodarska wizyta gospodarska wizyta gospodarska
wizyta gospodarska wizyta gospodarska wizyta gospodarska
wizyta gospodarska wizyta gospodarska wizyta gospodarska

Chcesz złożyć wniosek do WZDW?