ul. Wilczak 51, 61-623 Poznań

rozpoczęcie prac

Droga wojewódzka nr 432 na odcinku Ruszkowo-Grzymysławice

Ruszyły prace przy drodze wojewódzkiej nr 432. Rozbudowany zostanie odcinek o długości 9,5 km. Początek inwestycji to granica miejscowości Ruszkowo w Gminie Środa Wielkopolska, a koniec-przed skrzyżowaniem z drogą powiatową, prowadzącą do miejscowości Bardo w rejonie Grzymysławic w Gminie Września. Obecnie trwają prace przy odhumusowaniu i poszerzaniu jezdni w ramach istniejącego pasa drogowego. Na kierowców czekają utrudnienia. W ciągu dnia ruch odbywa się wahadłowo i jest sterowany sygnalizacją świetlną.

Podstawowy zakres inwestycji obejmuje między innymi: przebudowę i budowę skrzyżowań wraz ze zmianą ich geometrii, budowę chodników, ciągów rowerowych, zatok autobusowych, kanalizacji deszczowej, przepustów drogowych, elementów bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Inwestycja pochłonie ponad 36 mln złotych, w tym unijne dofinansowanie w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020 wynosi blisko 24,6 mln złotych. Planowany termin zakończenia tego zadania to 2022 rok.

Rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 432 na odcinku Ruszkowo-GrzymysławiceRozbudowa drogi wojewódzkiej nr 432 na odcinku Ruszkowo-Grzymysławice
Rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 432 na odcinku Ruszkowo-GrzymysławiceRozbudowa drogi wojewódzkiej nr 432 na odcinku Ruszkowo-GrzymysławiceRozbudowa drogi wojewódzkiej nr 432 na odcinku Ruszkowo-Grzymysławice

Chcesz złożyć wniosek do WZDW?