ul. Wilczak 51, 61-623 Poznań

zakończenie prac

nowa droga w Obornikach

Symbolicznego otwarcia nowego przebiegu drogi wojewódzkiej nr 178 dokonali dzisiaj Marek Woźniak Marszałek Województwa Wielkopolskiego, Wojciech Jankowiak Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego, Tomasz Szrama burmistrz Obornik, Mirosława Rutkowska-Krupka radna Sejmiku oraz posłowie Krzysztof Paszyk i Jakub Rutnicki.

Początek obwodnicy stanowi rondo na skrzyżowaniu z ulicą Czarnkowską w ciągu dotychczasowej drogi nr 178, a koniec – rondo na skrzyżowaniu z ul. 11 Listopada w ciągu drogi krajowej nr 11.

Takie inwestycje są bardzo potrzebne. Likwidujemy wąskie gardła komunikacyjne, poprawiamy bezpieczeństwo wszystkich użytkowników drogi i komfort życia mieszkańców. Cieszymy się, że budowa obwodnicy została zrealizowana w określonym terminie, zgodnie z planem – podkreślił Marek Woźniak Marszałek Województwa Wielkopolskiego.

O dobrej współpracy lokalnego samorządu z Wielkopolskim Zarządem Dróg Wojewódzkich w Poznaniu i wykonawcą firmą Skanska mówił burmistrz Obornik Tomasz Szrama. – Mieszkańcy Obornik na tę inwestycję czekali od ponad 20 lat, więc to symboliczne otwarcie ma duże znaczenie dla całej naszej lokalnej społeczności. Dziękuję wszystkim, którzy mieli w realizacji tego zadania swój udział. Współpraca na każdym etapie układała się dobrze. Ta droga była nam bardzo potrzebna. Dziś Oborniki mają swoje święto – zaznaczył.

Zadanie było realizowane w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020 i współfinansowane przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Inwestycja powstała w systemie "zaprojektuj i wybuduj". Całkowita wartość: 14,4 mln zł, w tym udział Unii Europejskiej to ponad 12 mln złotych.

17 grudnia symbolicznie puszczono ruch na nowej drodze w Obornikach 17 grudnia symbolicznie puszczono ruch na nowej drodze w Obornikach 17 grudnia symbolicznie puszczono ruch na nowej drodze w Obornikach
17 grudnia symbolicznie puszczono ruch na nowej drodze w Obornikach 17 grudnia symbolicznie puszczono ruch na nowej drodze w Obornikach 17 grudnia symbolicznie puszczono ruch na nowej drodze w Obornikach

Chcesz złożyć wniosek do WZDW?