ul. Wilczak 51, 61-623 Poznań

zakończenie prac

Otwarcie ronda w Przyłęku

Kolejne podsumowanie naszej inwestycji – tym razem przy drodze wojewódzkiej nr 305.

Wojciech Jankowiak Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego wspólnie z parlamentarzystami, lokalnymi samorządowcami, przedstawicielami wykonawcy i zaproszonymi w poniedziałek 21 listopada gośćmi wziął j udział w otwarciu nowego ronda.

Inwestycja o wartości ponad 5 mln złotych zrealizowana w pięć miesięcy, poprawiła bezpieczeństwo ruchu. W tym miejscu droga wojewódzka nr 305 prowadzi między innymi do autostrady A2 oraz DK 92.

Budowa nowego 4 – wlotowego ronda o średnicy zewnętrznej 40 metrów, upłynniła przejazd, ale i poprawiła komfort poruszania się pieszych i rowerzystów. W ramach inwestycji wybudowano przejście dla pieszych oraz drogę rowerową, które zostały doświetlone. Na dojazdach do ronda zamontowano znaki aktywne, a na samym rondzie pojawiły się bariery energochłonne.

Podczas spotkania, Andrzej Roszkowski właściciel firmy Bero wręczył Pawłowi Katarzyńskiemu Dyrektorowi WZDW w Poznaniu, końską podkowę, znalezioną w trakcie budowy.

Warto dodać, że na środku ronda zamontowano wiklinowe instalacje. To dzieło Macieja Pawlaka z Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Plecionkarzy i Wikliniarzy w Nowym Tomyśl, który słynie z wyrobów wikliniarskich. Tornada nawiązują do siły natury. Jak podkreśla pomysłodawca instalacji – żywioły są jednocześnie niszczycielskie i twórcze, dlatego stanowią prawdziwą inspirację dla artystów.

Otwarcie ronda w Przyłęku Otwarcie ronda w Przyłęku Otwarcie ronda w Przyłęku Otwarcie ronda w Przyłęku

Chcesz złożyć wniosek do WZDW?