Prom w Zatomiu Starym znów kursuje

W poniedziałek 12 lutego br. przeprawa promowa przez Wartę w Zatomiu Starym (w powiecie międzychodzkim) została wznowiona. Nadal jednak do odwołania nie kursują promy w Chojnie w powiecie szamotulskim oraz w Ciszkowie w powiecie czarnkowsko-trzcianeckim. Możliwe są przeprawy łodzią przewozową.

W których miastach Wielkopolski powstaną obwodnice?

Które drogi wojewódzkie zostały rozbudowane w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego w 2017 roku? Gdzie inwestycje nadal trwają, a gdzie dopiero się rozpoczną? W których miastach regionu w 2018 roku rozpoczną się budowy obwodnic? O zadaniach realizowanych na drogach wojewódzkich dzięki unijnemu wsparciu można dowiedzieć się z najnowszego odcinka programu “Zmieniamy Wielkopolskę” wyemitowanego na antenie Czytaj więcej o W których miastach Wielkopolski powstaną obwodnice?

Kursy promów wstrzymane do odwołania

W poniedziałek 5 lutego br. z powodu wysokiego stanu wody w Warcie przeprawa promowa w Zatomiu Starym (w powiecie międzychodzkim) została wstrzymana. Decyzja będzie obowiązywać do odwołania. Nie kursują również promy w Chojnie w powiecie szamotulskim oraz w Ciszkowie w powiecie czarnkowsko-trzcianeckim. Możliwe są jednak przeprawy łodzią przewozową.

O planie budowy nowej drogi w Gnieźnie w programie TV ASTA “Zmieniamy Wielkopolskę”

O trwającym w ramach WRPO+ konkursie dla Gnieźnieńskiego, Konińskiego, Leszczyńskiego Obszaru Strategicznej Interwencji i staraniach o unijne dofinansowanie na budowę nowej drogi łączącej drogę wojewódzką nr 260 z drogą krajową nr 15 w Gnieźnie oraz o trwającej budowie mostu w Międzychodzie opowiada najnowszy odcinek magazynu “Zmieniamy Wielkopolskę” na antenie TV ASTA. Materiał można obejrzeć pod Czytaj więcej o O planie budowy nowej drogi w Gnieźnie w programie TV ASTA “Zmieniamy Wielkopolskę”

O drogowych inwestycjach w ramach WRPO 2014-2020 na stronach “Głosu Wielkopolskiego”

Które drogi wojewódzkie zostaną rozbudowane dzięki unijnemu dofinansowaniu w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020? Jakie inwestycje są w trakcie realizacji, a jakie zakończyły się już w 2017 roku? Więcej o planowanych w ramach WRPO zadaniach o łącznej wartości ok. 750 mln zł na ok. 150 km dróg wojewódzkich można przeczytać w “Głosie Wielkopolskim” Czytaj więcej o O drogowych inwestycjach w ramach WRPO 2014-2020 na stronach “Głosu Wielkopolskiego”