Kolejne inwestycje w powiecie pilskim

Zakończył się remont chodnika na Alei Wojska Polskiego w Pile (DW 179), pomiędzy ulicami Koszalińską, a Lotniczą na odcinku blisko 290 metrów. Wymieniono nawierzchnię bitumiczną, na kostkę betonową. Koszt prac wyniósł ponad 157 tysięcy złotych. Dobiegł końca również remont chodnika w ciągu drogi wojewódzkiej nr 242 w miejscowości Dźwierszno Wielkie (Gmina Łobżenica). Płytki betonowe zastąpiła Czytaj więcej o Kolejne inwestycje w powiecie pilskim

Przebudowa chodnika w Uścikowie (Gmina Oborniki)

Zakończył się remont chodnika w ciągu drogi wojewódzkiej nr 187 o długości 180 metrów i szerokości 1,5 m. Zakres prac obejmował również wykonanie zjazdów, poboczy, konserwację rowów i remont istniejących przepustów. Inwestycja kosztowała blisko 180 tysięcy złotych.

Zakończył się drugi etap remontu drogi w Czaczu (Gmina Śmigiel)

Prace przy remoncie drogi wojewódzkiej nr 312 w Czaczu na długości ponad 1 kilometra zostały zakończone. Zakres robót obejmował między innymi: ułożenie nowej nawierzchni jezdni, rozbiórkę starych i wykonanie nowych chodników, miejsc postojowych z kostki brukowej, budowę dwóch zatok autobusowych, zjazdów wraz z przepustami, udrożnienie istniejącej kanalizacji deszczowej, montaż poręczy ochronnych. Inwestycja kosztowała ponad 2,5 Czytaj więcej o Zakończył się drugi etap remontu drogi w Czaczu (Gmina Śmigiel)

Komunikat

Informujemy, że w sobotę 16 listopada Wielkopolski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Poznaniu będzie otwarty w godzinach od 7:00 do 15:00. Jednocześnie zaznaczamy, że wtorek 24 grudnia dla pracowników WZDW będzie dniem wolnym.

Nowa ścieżka rowerowa na odcinku Kawczyn-Chełst

Zakończył się pierwszy etap budowy ścieżki rowerowej o długości blisko 580 metrów na drodze wojewódzkiej nr 181 na odcinku Kawczyn-Chełst. Powstała nowa nawierzchnia z masy mineralno-asfaltowej o szerokości dwóch metrów. Wartość wykonanych robót to ponad 590 tysięcy złotych, przy 50% udziale Gminy Drawsko. Wykonawcą prac była firma „Viabud” z Walkowic.