spotkanie podsumowujące zakończoną inwestycję na drodze wojewódzkiej nr 305 w powiecie wolsztyńskim

Podsumowanie inwestycji na drodze wojewódzkiej nr 305 w powiecie wolsztyńskim

Dzisiaj w Wieleniu z inicjatywy Wójta Gminy Przemęt Janusza Frąckowiaka odbyło się spotkanie podsumowujące zakończoną inwestycję na drodze wojewódzkiej nr 305 w powiecie wolsztyńskim. Udział w spotkaniu wzięli Poseł Krzysztof Paszyk, Paweł Katarzyński Dyrektor Wielkopolskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Poznaniu, Waldemar Kalitka Zastępca Wójta Gminy Przemęt, Elżbieta Wita Przewodnicząca Rady Gminy Przemęt, Monika Maćkowiak sołtys Wielenia i Radna Gminy Przemęt oraz Bartłomiej Górny Dyrektor Szkoły Podstawowej w Buczu.

Rozbudowa drogi nr 305 na terenie powiatu wolsztyńskiego była realizowana w dwóch etapach. Pierwszy etap rozpoczął się w 2017 roku i zakończył w grudniu 2018 roku. Inwestycja objęła odcinek od mostu na Południowym Kanale Obry do Moch o długości 3,6 km. Obecnie zakończył się drugi etap tej rozbudowy na odcinku od Moch do granicy powiatu leszczyńskiego o długości 6,4 km. Inwestycja pochłonęła łącznie ponad 45 mln złotych, w tym unijne dofinansowanie w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020 wyniosło ponad 35 mln złotych.

Dodajmy, że w najbliższych dniach przewidziany jest odbiór mostu przez Wojewódzki Inspektorat Nadzoru Budowlanego. Potem droga w całości zostanie oddana do użytku kierowcom.