DW 123 Huta Szklana - Przesieki plan orientacyjny inwestycji

Rozpoczyna się rozbudowa drogi nr 123 w powiecie czarnkowsko-trzcianeckim

W marcu br. rozpocznie się rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 123 na dwóch odcinkach o łącznej długości 17,5 km w powiecie czarnkowsko-trzcianeckim. Jej początek będzie miał miejsce na skrzyżowaniu z drogą wojewódzką nr 174 w Hucie Szklanej, a koniec – na skrzyżowaniu z drogą krajową nr 22 w rejonie Przesiek w gminie Krzyż Wielkopolski.

Roboty budowlane na obu odcinkach drogi nr 123 – od Huty Szklanej do końca obszaru zabudowanego w Kuźnicy Żelichowskiej oraz od Kuźnicy do skrzyżowania z drogą krajową nr 22 w rejonie Przesiek – rozpoczną się 4 marca. W związku z koniecznością zamknięcia drogi, kierowcy będą musieli jeździć objazdami.  Na pierwszym odcinku wyznaczono je w ciągu dróg gminnych, wojewódzkich nr  174 i 177 oraz powiatowych m.in. przez takie miejscowości, jak: Herburtowo, Wieleń, Dzierżążno Wielkie, Żelichowo. Na drugim odcinku objazd będzie prowadzić drogą krajową nr 22, wojewódzką nr 177 i powiatową 1322P m.in. przez Wieleń, Dzierżążno Wielkie, Człopę i Szczuczarz (schematy objazdów zostały przedstawione na planach orientacyjnych poniżej).

Prosimy wszystkich użytkowników ruchu o cierpliwość i zachowanie ostrożności!

Rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 123 jest realizowana w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020 i współfinansowana przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.  Całkowita wartość inwestycji wynosi 79,8 mln zł, w tym 64,3 mln zł udział UE. Termin zakończenia inwestycji to 2021 rok.

Dowiedz się: więcej o zadaniu.