Rozbudowa DW 305 Mochy - granica pow. leszczyńskiego (1) most tymczasowy w Wieleniu

Tymczasowy most w ciągu drogi wojewódzkiej nr 305 w Wieleniu

Kolejne postępy przy rozbudowie drogi wojewódzkiej nr 305 na odcinku o długości 6,4 km od Moch w powiecie wolsztyńskim do granicy powiatu leszczyńskiego. W związku z rozpoczęciem przebudowy mostu w Wieleniu, w ubiegłym tygodniu przeprawa została zamknięta, a ruch samochodowy przekierowano na pobliski obiekt tymczasowy (bypass). Ponadto, do tej pory, poza obszarem zabudowanym ułożono 80 procent dwóch z trzech warstw nowej nawierzchni jezdni. Na odcinkach miejskich nawierzchnia zostanie wykonana po dokończeniu kanalizacji deszczowej. Wiosną nastąpi również kontynuacja rozpoczętych w ubiegłym roku m.in. prac brukarskich i kanalizacyjnych. Wszystkie roboty zakończą się w 2019 r.

Inwestycja jest realizowana w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020. Jej wartość wynosi 24,9 mln zł, z czego 20,2 mln zł wynosi dofinansowanie z Unii Europejskiej.

Roboty na odcinku od Moch do granicy powiatu leszczyńskiego to drugi etap rozbudowy drogi wojewódzkiej nr 305. W grudniu 2018 r. prace zakończyły się na odcinku od mostu na Południowym Kanale Obry do Moch.