Kolejne chodniki przy drogach wojewódzkich w Książu Wlkp. i Wieleniu

W październiku zakończyła się budowa chodnika w ciągu drogi wojewódzkiej nr 436 w Książu Wielkopolskim. Zakres robót na odcinku o długości 320 m objął wykonanie nawierzchni chodnika i zjazdów z kostki betonowej, poszerzenie nawierzchni jezdni oraz profilowanie i pogłębienie istniejących rowów. Wartość zadania wyniosła 348 tys. zł. Wykonawcą była firma Roboty Drogowe Jacek Szymanowski z Książa.

Z nowego chodnika cieszą się również mieszkańcy Dzierżążna Wielkiego w powiecie czarnkowsko-trzcianeckim. Powstał on na przechodzącym przez miejscowość odcinku drogi wojewódzkiej nr 177 o długości 1,1 km. Stanowi dojście do szkoły, przedszkola, sklepu i przystanku autobusowego. Wartość zadania wyniosła 548,3 tys. zł. Wykonawcą był Zakład Drogowo-Budowlany Krzysztof Jaworski z Dąbrówki.

W ciągu drogi wojewódzkiej nr 177 ten sam wykonawca przebudował również istniejący chodnik przy ul. Jana Pawła II w Wieleniu. W celu poprawy bezpieczeństwa wyznaczono dwa dodatkowe przejścia dla pieszych. Wartość zadania wyniosła 390 tys. zł.

DW 436 chodnik w Książu Wlkp.

DW 177 chodnik w Dzierżążnie Wielkim

DW 177 chodnik w Wieleniu