Od sierpnia remont alei Wojska Polskiego w Pile

W sierpniu rozpocznie się pierwszy etap remontu alei Wojska Polskiego w ciągu drogi wojewódzkiej nr 179 w Pile. O zakresie tego zadania i przewidywanych utrudnieniach opowiedzieli podczas konferencji prasowej Mirosława Rutkowska-Krupka, Wiceprzewodnicząca Sejmiku Województwa Wielkopolskiego, Paweł Katarzyński, Dyrektor Wielkopolskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Poznaniu i Piotr Głowski, Prezydent Piły.

– Remont odcinka drogi od ronda PCK do ulicy Dzieci Polskich będzie kosztował niemal cztery miliony złotych. To pokaźna kwota, która – dzięki dobremu zrozumieniu miejskich potrzeb przez Zarząd Województwa oraz WZDW w Poznaniu – trafia do Piły z budżetu województwa – mówiła podczas konferencji przy al. Wojska Polskiego w Pile Wiceprzewodnicząca Sejmiku Mirosława Rutkowska-Krupka.

A Dyrektor WZDW Paweł Katarzyński dodał, że zakres robót na odcinku drogi o długości 658 metrów obejmie gruntowną wymianę nawierzchni, czyli całej konstrukcji bitumicznej oraz usunięcie fragmentów podbudowy drogi. – Przedłożony przez wykonawcę – spółkę COLAS Polska – projekt tymczasowej organizacji ruchu zakłada zamknięcie jednej nitki jezdni i wprowadzenie ruchu dwukierunkowego na drugiej oraz czasowe wyłączenia poszczególnych fragmentów jezdni – tłumaczył Dyrektor WZDW w Poznaniu.

Termin realizacji zadania to grudzień 2018 roku. Poza odnową nawierzchni al. Wojska Polskiego w pasach dróg wojewódzkich w powiecie pilskim zaplanowano w tym roku m.in. remont schodów terenowych pomiędzy ul. Wysoką i Czarneckiego w Pile oraz rozpoczęcie prac projektowych w zadaniach dofinansowanych z WRPO 2014-2020: rozbudowy drogi nr 190 na odcinku od Krajenki do Wysokiej i rozbudowy drogi nr 194 od Wyrzyska do Osieka nad Notecią.

plik: DSC_4851-300x200

plik: DSC_4867-300x202

plik: DSC_4852-300x200