Kolejne umowy na remonty nawierzchni jezdni podpisane

Zakończyły się kolejne postępowania przetargowe na wykonanie odnów nawierzchni dróg wojewódzkich, na które w tym roku Samorząd Województwa Wielkopolskiego przeznaczył łącznie 67 mln zł. W ostatnich tygodniach nastąpiło podpisanie kilku umów z wykonawcami remontów na drogach przebiegających przez powiaty czarnkowsko-trzcianecki, kaliski, szamotulski.

W pierwszym powiecie zawarte umowy dotyczą odcinka drogi wojewódzkiej nr 180 o długości 2,6 km pomiędzy Trzcianką i Wrzącą oraz odcinka drogi nr 182 o długości 835 m pomiędzy Lubaszem i Dębem. Wartość pierwszego zadania wynosi 1,9 mln zł, a drugiego – 710,5 tys. zł. Remonty obu odcinków mają zakończyć się w lipcu 2018 r. A ich wykonawcą jest konsorcjum firm REDON Nakło sp. z o.o. i Przedsiębiorstwo Usługowo-Handlowe REDON A. Trudziński.

W powiecie kaliskim nowa nawierzchnia jezdni pojawi się na odcinku drogi nr 470 o długości 2,5 km pomiędzy Kamieniem i Skarszewem. Wyremontowane zostaną tu również zatoki autobusowe, chodniki i zjazdy do posesji. Wartość zadania wynosi 1,9 mln zł, a termin realizacji to październik 2018 r. Wykonawcą jest Przedsiębiorstwo Budownictwa Drogowego SA Kalisz.

Natomiast w powiecie szamotulskim nastąpi kontynuacja ubiegłorocznego remontu nawierzchni, chodników i zjazdów na drodze wojewódzkiej nr 185 w Obrzycku. Zadanie obejmie trzy odcinki drogi o łącznej długości ok. 460 m. Początek robót będzie miał miejsce za mostem na Warcie – na skrzyżowaniu Alei Jana Pawła II i ul. Kościelnej, a koniec w okolicy skrzyżowania ul. Szamotulskiej z Ostrorogską. Wartość zadania wynosi 388,6 tys. zł, termin realizacji wyznaczono na październik 2018 r. Wykonawcą jest Przedsiębiorstwo Robót Drogowo-Mostowych S.A. z Szamotuł. 

Poniżej orientacyjne mapy remontowanych odcinków w formacie PDF.

Plan orientacyjny DW 180

Plan orientacyjny DW 182

Plan orientacyjny DW 185

Plan orientacyjny DW 470