Wicemarszałek Województwa podsumował inwestycję w Łobżenicy

9 kwietnia 2018 roku Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego Wojciech Jankowiak podsumował zakończoną w lutym inwestycję na drodze wojewódzkiej nr 242 w gminie Łobżenica. W spotkaniu w Urzędzie Miejskim Gminy udział wzięli m.in. poseł Krzysztof Paszyk, wiceprzewodnicząca Sejmiku Województwa Wielkopolskiego Mirosława Rutkowska-Krupka oraz Radni Województwa Jerzy Kado i Jan Pikulik. Obecni byli również Starosta i Wicestarosta Pilski, Burmistrz Łobżenicy oraz lokalni samorządowcy.

Droga wojewódzka nr 242 została rozbudowana na odcinku o długości 1,5 km – od Łobżenicy do miejscowości Luchowo. Zakres robót objął m.in. poszerzenie jezdni do siedmiu metrów, ułożenie nowej nawierzchni, budowę chodników, przebudowę zjazdów, budowę kanalizacji deszczowej. Powstały także nowe miejsca postojowe i zatoki autobusowe. Inwestycja przyczyniła się do poprawy stanu technicznego i dostępności drogi, a przez to – wzrostu bezpieczeństwa użytkowników ruchu.

Zadanie zostało zrealizowane z pieniędzy Samorządu Województwa Wielkopolskiego, jego całkowita wartość wyniosła 4,7 mln zł. Wykonawcą była spółka STRABAG.

plik: Spotkanie-podsumowujące-w-Łobżenicy-1-300x160

plik: Spotkanie-podsumowujące-w-Łobżenicy-4-300x237

plik: Spotkanie-podsumowujące-w-Łobżenicy-5-1-300x200

plik: Spotkanie-podsumowujące-w-Łobżenicy-6-300x200