Samorządowcy testowali nową ścieżkę rowerową w Nowym Tomyślu

15 listopada 2017 roku odbyło się spotkanie podsumowujące budowę nowej ścieżki rowerowej w ciągu drogi wojewódzkiej nr 302 w gminie Nowy Tomyśl. Z tej okazji samorządowcy: Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego Wojciech Jankowiak, Przewodnicząca Sejmiku Województwa Zofia Szalczyk, Radny Województwa Ryszard Napierała, Starosta Nowotomyski Ireneusz Kozecki oraz Burmistrz Nowego Tomyśla Włodzimierz Hibner przetestowali fragment ścieżki, przejeżdżając go rowerami.

– Zdajemy sobie sprawę z potrzeby budowy ścieżek rowerowych w ciągu dróg wojewódzkich, dlatego zamierzamy co roku przeznaczać na ten cel określoną pulę pieniędzy z budżetu województwa – mówił Wicemarszałek Województwa Wojciech Jankowiak. – Nie wszystko jednak da się zrobić na raz. Tym bardziej współpraca z lokalnymi samorządami przy takich inwestycjach jest bardzo cenna. Liczymy, że będzie się dalej rozwijać.

Wybudowana w październiku ścieżka rowerowa z miejscowości Sękowo do Nowego Tomyśla została bowiem sfinansowana z kilku źródeł – budżetu Wielkopolskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Poznaniu, Wojewódzkich Ośrodków Ruchu Drogowego w Koninie i Lesznie oraz gminy Nowy Tomyśl. Łączny koszt inwestycji to blisko 942 tys. zł.

Dwukierunkowa ścieżka rowerowa ma długość 1,53 km i szerokość 2 metrów. Jest wykonana z betonowej kostki brukowej o grubości 8 cm. Wykonawcą była firma CAŁUS Sp. z o.o., Sp. k.

Województwo i gmina planują dalszą współpracę przy budowie ścieżek rowerowych. W 2018 roku ma powstać dokumentacja techniczna dla ścieżki na odcinku drogi wojewódzkiej nr 305 pomiędzy Nowym Tomyślem a Borują Nową.