W maju rozpocznie się rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 305 w Mochach

25 kwietnia 2017 roku została podpisana umowa na realizację rozbudowy drogi wojewódzkiej nr 305 od mostu na Południowym Kanale Obry do miejscowości Mochy w powiecie wolsztyńskim. Wykonawcą jest spółka Budimex. Termin realizacji zadania został wyznaczony na 488 dni od podpisania umowy, tj. sierpień 2018 roku. Wartość projektu wynosi niemal 19,1 mln zł, z czego 15,5 mln zł pochodzi z pieniędzy Unii Europejskiej przyznanych w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego.

Rozbudowa obejmie odcinek drogi nr 305 o długości 3,61 km od wjazdu ulicą Wolsztyńską na most na Południowym Kanale Obry do wyjazdu z Moch ulicą Szkolną. Zakres inwestycji obejmuje m.in. przebudowę skrzyżowań, budowę mostu, chodników i ścieżek rowerowych, zatok autobusowych oraz kanalizacji deszczowej.

Nowy most powstanie w miejscu istniejącego. Podczas jego budowy ruch przez Południowy Kanał Obry będzie odbywał się mostem tymczasowym, usytuowanym w odległości ok. 19 metrów od istniejącego. W pozostałych miejscach robót przewidujemy wprowadzenie ruchu wahadłowego. Szczegółowy projekt organizacji ruchu na czas trwania inwestycji opracuje wykonawca.

Rozbudowa DW 305 Mochy MAPA