Trwa rozbudowa kolejnego odcinka drogi wojewódzkiej nr 185

Poszerzanie jezdni, roboty kanalizacyjne, wymiana nawierzchni jezdni – to tylko część toczących się obecnie prac przy rozbudowie ponad 10-kilometrowego odcinka drogi wojewódzkiej nr 185 pomiędzy miejscowościami Obrzycko i Szamotuły. Z kolei w drugiej połowie marca br. w Szamotułach ruszy budowa chodników i krawężników.

Roboty na tym odcinku drogi rozpoczęły się w październiku 2016 roku. Obejmują m.in. poszerzenie i wzmocnienie nawierzchni jezdni, budowę zjazdów, zatok autobusowych i kanalizacji deszczowej na odcinku przebiegającym przez Szamotuły oraz przebudowę przepustów pod drogą. Przy drodze nr 185 powstaną także chodniki i ścieżki pieszo-rowerowe.

Głównym celem rozbudowy jest poprawa warunków i bezpieczeństwa podróżowania oraz dostępności i konkurencyjności terenów inwestycyjnych regionu. Wartość projektu wynosi 24,7 mln zł brutto, z czego ponad 20 mln zł pochodzi z pieniędzy Unii Europejskiej przyznanych w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego.

Inwestycja zostanie zrealizowana do końca września 2017 roku. Do tej pory kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami. Ruch na rozbudowywanym odcinku odbywa się wahadłowo. Dla samochodów ciężarowych wyznaczono objazdy przez Ostroróg i Wronki.

Rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 185 Obrzycko - Szamotuły

Rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 185 Obrzycko - Szamotuły

Rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 185 Obrzycko - Szamotuły