podpisanie umowy w Starostwie Powiatowym w Międzychodzie

NOWY MOST W MIĘDZYCHODZIE

Rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 160 i budowa mostu nad Wartą, to kolejna inwestycja, która dofinansowana będzie ze środków Unii Europejskiej w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014 – 2020. Podpisanie umowy z wykonawcą inwestycji, o wartości ponad 20 mln zł, w tym UE 17,5 mln zł, odbyło się z udziałem przedstawicieli władz lokalnych, Urzędu Marszałkowskiego oraz Posłów RP w Starostwie Powiatowym w Międzychodzie. Firma Gotowski Budownictwo Komunikacyjne i Przemysłowe Sp. z o.o. wybuduje do roku 2018 nowy most nad rzeką Wartą w Międzychodzie, przebuduje skrzyżowanie drogi wojewódzkiej nr 160 z ulicą Wały Jana Kazimierza na skrzyżowanie typu rondo i wybuduje ścieżkę pieszo rowerową.

Istniejący most w Międzychodzie to 57 letni obiekt, który jest jedynym szklakiem komunikacyjnym przez Wartę w tej miejscowości.  Ocena stanu technicznego obiektu spowodowała wprowadzenie ograniczenia nośności i ruchu jednokierunkowego. Oczekiwany nowy most, poprawi w znacznym stopniu przejazd i bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego.

podpisanie umowy w Starostwie Powiatowym w Międzychodzie

podpisanie umowy w Starostwie Powiatowym w Międzychodzie

podpisanie umowy

podpisanie umowy

podpisanie umowypodpisanie umowy

wywiad z Pawłem Katarzyńskim Dyrektorem WZDW w Poznaniu Telewizji Wielkopolskiej

wywiad z Markeim Gotowskim Prezesem Firmy Gotowski Telewizji Wielkopolskiejwywiad Agnieszki Kubiakowskiej Dyrektor Departamentu Infrastruktury Urzędu Marszałkowskiego WW Telewizji Wielkopolskiejwywiad Julian Mazurek Starosty Powiatu Międzychodzkiego Telewizji Wielkopolskiejplan orientacyjny