spotkanie w UG Krotoszyn

SPOTKANIE WOJCIECHA JANKOWIAKA Z PRZEDSTAWICIELAMI SAMORZĄDU W KROTOSZYNIE I SULMIERZYCACH

„Rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 444 w miejscowości Krotoszyn ul. Sulmierzycka” oraz „Przebudowa drogi wojewódzkiej nr 444 w miejscowości Sulmierzyce na odcinku od ul. Poznańskiej do ul. Krótkiej” – to powody dla których Wojciech Jankowiak Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego brał udział w spotkaniu podsumowującym zakończenie tych inwestycji. W Urzędzie Miasta Krotoszyn odbyło się spotkanie przedstawicieli samorządu lokalnego oraz wojewódzkiego.

Przebudowa drogi wojewódzkiej nr 444 w  Krotoszynie, wraz ze skrzyżowaniami, budowa ciągu pieszo rowerowego, przebudowa zjazdów i budowa elementów odwodnieniowych kosztowała 3,1 mln zł.

Natomiast roboty budowlane w Sulmierzycach na ul. Klonowicza obejmowały przebudowę istniejącej nawierzchni z bruku kamiennego na nawierzchnię z betonu asfaltowego w kolorze czerwonym, przebudowę zjazdów, wykonanie nawierzchni z płyt betonowych, oznakowanie pionowe i poziome, budowę wyniesionych wysepek, jako element uspokojenia ruchu i budowę kanalizacji deszczowej. Koszt inwestycji to 3,2 mln zł.

Uczestnicy spotkania gorąco dziękowali za realizację rozbudowy drogi wojewódzkiej nr 444 w miejscowościach Krotoszyn i Sulmierzyce. Nowe inwestycje to przede wszystkim dążenie do dalszego rozwoju regionu, które realizowane były w 100% z funduszu Województwa Wielkopolskiego.

spotkanie w UG Krotoszyn

spotkanie w UG Krotoszyn

droga wojewódzka nr 444wizyta Wojciecha Jankowiaka na przebudowanej drodze wojewódzkiej nr 444wizyta w Sulmierzycach ul. KlonowiczaFolder Inwestycji Drogowych Województwa Wielkopolskiego