Konferencja prasowa

SPOTKANIE W GOSTYNIU PRZEDSTAWICIELI SAMORZĄDÓW Z WOJCIECHEM JANKOWIAKIEM WICEMARSZAŁKIEM WOJEWÓDZTWA WIELKOPOLSKIEGO

W związku z przygotowaniem do realizacji jednej z największych inwestycji drogowych w Gostyniu, jaką jest budowa obwodnicy Gostynia w ciągu DW 434, dnia 27.07.2016 r. na zaproszenie władz Powiatu Gostyńskiego do Gostynia przybył Wojciech Jankowiak Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego wraz z Pawłem Katarzyńskim Dyrektorem Wielkopolskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Poznaniu.

W spotkaniu uczestniczyli Robert Marcinkowski Starosta Gostyński, Czesław Kałak Wicestarosta Gostyński, Jerzy Kulak Burmistrz Gostynia i Wiesław Glapka Wójt Gminy Piaski. Tematem wizyty były plany dotyczące realizacji przedmiotowej inwestycji oraz budowy przedłużenia ul. Europejskiej (tzw. „łącznika”), połączone z objazdem dróg
w Gostyniu. Podczas spotkania w Starostwie Powiatowym odbyła się konferencja prasowa.
Następie w Ratuszu odbyło się spotkanie z radnymi Gostynia, Gminy Piaski, Powiatu oraz mieszkańcami. Na zebraniu zwrócono uwagę na konstruktywną współpracę trzech samorządów, dotyczącą współfinansowania budowy „łącznika”.

Budowa obwodnicy Gostynia ujęta jest w projekcie „Planu transportowego dla Województwa Wielkopolskiego w perspektywie 2020 roku”, a jej realizacja planowana jest przy udziale środków Unii Europejskiej w ramach WRPO 2014+, w systemie „zaprojektuj i wybuduj”. Długość planowanej obwodnicy wraz z „łącznikiem” to 8,5 km o wartości 150 mln zł, (w tym wartość „łącznika” 10 mln zł). Udział Powiatu Gostyńskiego, Gminy Gostyń i Gminy Piaski został oszacowany na 1,5 mln zł.

spotkanie w Ratuszu z Radnymispotkanie w StarostwieKonferencja prasowaobjazd dróg gostyńskich

DSC06032