spotkanie w Wojnowicach

WOJCIECH JANKOWIAK WICEMARSZAŁEK WOJEWÓDZTWA WIELKOPOLSKIEGO Z WIZYTĄ W WOJNOWICACH

Wojciech Jankowiak swoją wizytę w Wojnowicach odbył w związku z wybudowanym w listopadzie tego roku chodnikiem, tak ważnym dla mieszkańców Wojnowic. Chodnik o długości 0,5 km przebiega przez wieś wzdłuż ruchliwej drogi wojewódzkiej nr 307. Chodnik zabezpieczony w bariery ochronne, wykonany z kostki brukowej na pewno na długo posłuży pieszym. Środki przeznaczone na zadanie to ok. 300 tys. zł pochodzące z Województwa Wielkopolskiego.

Zakończenie budowy chodnika było dobrym momentem na podsumowanie inwestycji realizowanych na terenie gminy Opalenica, a były to min. remont nawierzchni DW nr 307 Wojnowice – Opalenica o długości 1,85 km, za kwotę 835 tys. zł, przebudowa mostu w Wojnowicach za kwotę 593 tys. zł, budowa chodnika w miejscowości Porażyn wraz z remontem nawierzchni za kwotę 280 tys. zł.

przedstawiciele władz samorządowych w Wojnowicach rozmawiają z mieszkańcamispotkanie w WojnowicachW sumie na terenie gminy Opalenica z budżetu Województwa Wielkopolskiego na drogi wojewódzkie, w roku 2015 wydano ok. 2,4 mln zł.spotkanie w Wojnowicach spotkanie przedstawicieli samorządu z mieszkańcami Wojnowicprzejście przez ruchliwą DW 307 przemówienia i podziękowania