O planie budowy nowej drogi w Gnieźnie w programie TV ASTA „Zmieniamy Wielkopolskę”

O trwającym w ramach WRPO+ konkursie dla Gnieźnieńskiego, Konińskiego, Leszczyńskiego Obszaru Strategicznej Interwencji i staraniach o unijne dofinansowanie na budowę nowej drogi łączącej drogę wojewódzką nr 260 z drogą krajową nr 15 w Gnieźnie oraz o trwającej budowie mostu w Międzychodzie opowiada najnowszy odcinek magazynu „Zmieniamy Wielkopolskę” na antenie TV ASTA. Materiał można obejrzeć pod Czytaj więcej o O planie budowy nowej drogi w Gnieźnie w programie TV ASTA „Zmieniamy Wielkopolskę”

O drogowych inwestycjach w ramach WRPO 2014-2020 na stronach „Głosu Wielkopolskiego”

Które drogi wojewódzkie zostaną rozbudowane dzięki unijnemu dofinansowaniu w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020? Jakie inwestycje są w trakcie realizacji, a jakie zakończyły się już w 2017 roku? Więcej o planowanych w ramach WRPO zadaniach o łącznej wartości ok. 750 mln zł na ok. 150 km dróg wojewódzkich można przeczytać w „Głosie Wielkopolskim” Czytaj więcej o O drogowych inwestycjach w ramach WRPO 2014-2020 na stronach „Głosu Wielkopolskiego”

Ruch wahadłowy na drodze wojewódzkiej nr 190 w miejscowości Wysoczka

W dniu 25 stycznia 2018 r. – po awarii przepustu drogowego – ruch na odcinku drogi wojewódzkiej nr 190 w miejscowości Wysoczka (w gminie Wysoka w powiecie pilskim) został przywrócony. Obowiązuje tam jednak ruch wahadłowy. Planowany termin zakończenia utrudnień: 26 stycznia. Poniżej orientacyjna mapka:

Zamknięty odcinek drogi wojewódzkiej nr 190 w powiecie pilskim

W związku z awarią przepustu drogowego w miejscowości Wysoczka odcinek drogi wojewódzkiej nr 190 od Pobórki Małej do miasta Wysoka w powiecie pilskim jest nieprzejezdny. Wyznaczono objazd drogą krajową nr 10 od Pobórki Małej do Grabówna i dalej drogą powiatową nr 1184P przez miejscowości Wysoka Mała, Wysoka Wielka do Wysokiej. Planowany termin przywrócenia ruchu na Czytaj więcej o Zamknięty odcinek drogi wojewódzkiej nr 190 w powiecie pilskim

Droga wojewódzka nr 185 w powiecie szamotulskim rozbudowana

W grudniu 2017 r., po ponad roku prac, zakończyła się rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 185 na odcinku o długości 10,25 km w powiecie szamotulskim. Inwestycja rozpoczynała się na skrzyżowaniu dróg wojewódzkich nr 185 i 117 w Obrzycku, a kończyła przed skrzyżowaniem Alei 1 Maja z ul. Powstańców Wielkopolskich w Szamotułach. Zakres robót objął m.in. poszerzenie Czytaj więcej o Droga wojewódzka nr 185 w powiecie szamotulskim rozbudowana