O unijnym wsparciu inwestycji na drogach wojewódzkich w „Gazecie Wyborczej”

Unia Europejska daje pieniądze na drogi w Wielkopolsce. Co się już udało? Na których trasach rozpoczną się kolejne inwestycje? Gdzie powstaną obwodnice? O zadaniach na drogach wojewódzkich można przeczytać w weekendowym wydaniu (17-18 lutego) poznańskiej „Gazety Wyborczej” oraz w internecie: http://poznan.wyborcza.pl/poznan/7,36001,23033256,drogi-nie-do-poznania.html

Trwa montaż przęsła nurtowego na moście w Międzychodzie

W środę 14 lutego 2018 roku na budowanym moście przez Wartę w ciągu drogi wojewódzkiej nr 160 w Międzychodzie rozpoczął się montaż elementów przęsła nurtowego, które połączą dwie części konstrukcji zamontowane wcześniej po obu stronach rzeki. Rozpoczęta pod koniec 2016 roku inwestycja obejmuje budowę nowej przeprawy wraz z dojazdami o łącznej długości ok. 760 metrów. Czytaj więcej o Trwa montaż przęsła nurtowego na moście w Międzychodzie

Prom w Zatomiu Starym znów kursuje

W poniedziałek 12 lutego br. przeprawa promowa przez Wartę w Zatomiu Starym (w powiecie międzychodzkim) została wznowiona. Nadal jednak do odwołania nie kursują promy w Chojnie w powiecie szamotulskim oraz w Ciszkowie w powiecie czarnkowsko-trzcianeckim. Możliwe są przeprawy łodzią przewozową.

W których miastach Wielkopolski powstaną obwodnice?

Które drogi wojewódzkie zostały rozbudowane w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego w 2017 roku? Gdzie inwestycje nadal trwają, a gdzie dopiero się rozpoczną? W których miastach regionu w 2018 roku rozpoczną się budowy obwodnic? O zadaniach realizowanych na drogach wojewódzkich dzięki unijnemu wsparciu można dowiedzieć się z najnowszego odcinka programu „Zmieniamy Wielkopolskę” wyemitowanego na antenie Czytaj więcej o W których miastach Wielkopolski powstaną obwodnice?

Kursy promów wstrzymane do odwołania

W poniedziałek 5 lutego br. z powodu wysokiego stanu wody w Warcie przeprawa promowa w Zatomiu Starym (w powiecie międzychodzkim) została wstrzymana. Decyzja będzie obowiązywać do odwołania. Nie kursują również promy w Chojnie w powiecie szamotulskim oraz w Ciszkowie w powiecie czarnkowsko-trzcianeckim. Możliwe są jednak przeprawy łodzią przewozową.